לוויה יהודית חילונית

vela

טקס הקבורה הינו האחרון בטקסי החיים היהודיים ועיקרו פרידה משמעותית מאדם יקר ואהוב, תוך כיבוד השקפת העולם  והדרך בה הנפטר חי את חייו. הוא גם מאפשר ליקיריו הנפרדים ממנו לעשות זאת בצורה המכבדת את כולם והמאפשרת לבטא את רגשותיהם בצורה ההולמת את אמונותיהם האישיות.

הטקס בנוי ממקורות התרבות היהודית לכל תקופותיה ומשלב יצירה ספרותית של זמננו וכן מוסיקה המשקפת את עולמו הרוחני של הנפטר ממנו נפרדים.

רוח זו שורה גם על הדרך שבה זוכרים את האדם האהוב שהלך לעולמו בטקסים להעלאת זכרו ב"שלושים" וביום השנה

יש כוכבים

חנה סנש

יש כוכבים שאורם מגיע ארצה

רק כאשר הם עצמם אבדו ואינם,

יש אנשים שזיו זיכרם מאיר

רק כאשר הם אינם יותר בתוכנו,

אורות אלה – המבהיקים בחשכת הלילה

הם שמראים לאדם את הדרך.

אפרים היקר,
עכשיו שימי השבעה כבר עברו והשגרה מתחילה שוב לחזור לחיינו, הצלחתי להתפנות לכתוב לך מספר מילות תודה.
פניתי אליך טלפונית כאשר אמי, חנה, היתה על ערש דווי, לאחר שקיבלתי המלצה עליך מנרדי, תוך כדי חיפושי אחר עורכי טקסי לוויה אלטרנטיבים לרבנים האורתודוכסים. פניתי אליך כי ידעתי שקבורה חילונית היא התואמת ביותר את הערכים לאורם חינכו אותנו הורינו – רוח של זיקה ליהדות מתוך הכרה בשורשינו ההיסטוריים והתרבותיים אך גם מנקודת מבט אוניברסלית, ערכית ופלורליסטית.
מיד בשיחה הראשונה הטלפונית בינינו הרגשתי כי מעברו השני של קו הטלפון עומד אדם חכם, רגיש ואמפתי. עזרת לי במציאת המקום ואופן הקבורה הנכון עבור אמי ותוך מספר שעות בנינו יחד, בשיתוף עם אחי ואחותי את תוכן טקס ההלוויה שהתבסס הן על תכנים שאתה הבאת והן על תכנים שהיה חשוב לנו להביא למעמד ההלוויה, תוך דיאלוג, הקשבה והתחשבות.
ערכת את הטקס בנימה נינוחה, חמה ומכבדת, והיווית עבורנו, הילדים , בני המשפחה והחברים, שופר שבאמצעותו יכולנו להביע את הכאב והצער על האובדן יחד עם הוקרת הכבוד האחרון לאמנו היקרה.
אנשים רבים ניגשו אלינו לאחר הטקס ואמרו לנו שטקס הלוויה היה משמעותי ומכובד ביותר. תודה לך בשם כל המשפחה. המשך בפועלך החשוב.
בהוקרה ובהערכה רבה
רותי אילון, ירושלים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s